Check & Save & Download Instagram user photos and videos.List Most Popular Hashtags and Users. Recent Popular medias and share them ImgToon
  1. Homepage
  2. @filmokuru
FİLM OKURU (@filmokuru) Instagram Profile Photo filmokuru
Fullname

FİLM OKURU

Bio Film Eleştirisi & l l Sinekitap l Sinedize Sinehaber l Festivaller

Profile Url

Suggested users for Instagram Profile "FİLM OKURU (@filmokuru)"
Altyazı Sinema Dergisi (@altyazidergisi) Instagram Profile Photo altyazidergisi

Altyazı Sinema Dergisi

FilmLoverss (@filmloverss) Instagram Profile Photo filmloverss

FilmLoverss

Başka Sinema (@baskasinema) Instagram Profile Photo baskasinema

Başka Sinema

Karşı Sinema (@karsisinema) Instagram Profile Photo karsisinema

Karşı Sinema

Harbi Sinema (@harbisinema) Instagram Profile Photo harbisinema

Harbi Sinema

Fil'M Hafızası (@filmhafizasi) Instagram Profile Photo filmhafizasi

Fil'M Hafızası

FİLM OKURU (@filmokuru) Instagram photos and videos

List of Instagram medias taken by FİLM OKURU (@filmokuru)

Advertisement

Advertisement

Advertisement

image by FİLM OKURU (@filmokuru) with caption : "Yeşilçam senaristlerinden Ayşe Şasa hakkında hazırlamış olduğum kitabı 3 takipçime hediye ediyorum.
(Vefat yıl dönümünde" - 1802995770388332064
Report Download 59 157

Yeşilçam senaristlerinden Ayşe Şasa hakkında hazırlamış olduğum kitabı 3 takipçime hediye ediyorum. (Vefat yıl dönümünde rahmetle anarak...) . . Sahip olabilmek için; ✅Hesabı takibe alın. ✅Son paylaşımları beğenin. ✅Yorum kısmında, 3 arkadaşınızı etiketleyin.

Report Download 4 260

: Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu ile başlayan fotoğraf estetiğinden edebiyata kaydığı yeni döneminin ikinci eseri. Üslubunda genişleme sağlamak amacıyla girdiği yolda bir hayli kararlı anlaşılan Nuri Bilge. Bu kararlılık filmin biçimsel mükemmelliğinden radikal bir kopuşa da yol açmış. Devam hataları, patlayan ışıklar filmde sık sık göze çarpıyor. Uzun diyaloglar, deneysel bir kaygıyla filmde yer buluyor. Yönetmenin denediğinin, kendi açısından neticesini bilemesek de bu uzun tiratların filmin aksiyon - diyalog dengesine ciddi zarar verdiği ve filmin ritmini zedelediği aşikar. Kendi imgesi ile imtihan olan karakterlere hayat veren oyuncuların özellikle Doğu Demirkol'un müthiş oyunculuğunun altını çizelim. Ahlat Ağacı (Nuri Bilge Ceylan, Türkiye,  2018)      

image by FİLM OKURU (@filmokuru) with caption : ": Onur Ünlü, fantezisinin geldiği son nokta.

Deneysellik, Onur Ünlü için klişeye dönüşmüş durumda.
Sinematografi ve anl" - 1783303599267604558
Report Download 7 156

: Onur Ünlü, fantezisinin geldiği son nokta. Deneysellik, Onur Ünlü için klişeye dönüşmüş durumda. Sinematografi ve anlatı kurallarını sabote ederek bir biçim kurma amacını her filminde yenileyen Ünlü, tekrarladığı bu tavırla sıkıcı olmaya başladı. Filmin garanti ettiği bir şey var, o da sinema salonundan son derece huzursuz ayrılacağınız. Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü, Türkiye, 2017)

image by FİLM OKURU (@filmokuru) with caption : ": Kötülük her yerdedir. Merkez ya da taşra; kuzey yahut güney fark etmez. Kötülük bireyin ve toplumun genlerinde yüzen b" - 1773950180719498479
Report Download 6 226

: Kötülük her yerdedir. Merkez ya da taşra; kuzey yahut güney fark etmez. Kötülük bireyin ve toplumun genlerinde yüzen bir tortudur. Resulof son filminde bu fikri konu ediniyor. Filme ve de filmin ayna tuttuğu İran toplumuna bakılırsa da haklı. Şaşırtıcı bir hikâye, oyunculuklar ve estetik planları ile iyi bir film, izlenmeli. . . (Filmin analizi için dunyabizim.com/sinema 'yı ziyaret edin) İnatçı Bir Adam -Lerd- ( Muhammed Resulof, İran, 2017)